Maślane bułeczki z rodzynkami - Weekendowa Piekarnia 51Składniki: 25 dkg mąki pszennej - ja dałam lubella do ciast drożdzowych 75g letniego mleka 1 łyżeczka drożdży instant - ja dałam 10g świeżych 1 łyżka cukru 1 łyżeczka soli 1 jajko 50g rozpuszczonego masła 30g suszonych rodzynek - w oryginale jest żurawina |
Sposób przygotowania: W letnim mleku rozpuszczamy drożdze, dodajemy odrobiner cukru i zostawiamy by rozczyn zaczął pracować. W misce robota łączymy mąkę, cukier, sól i masło, wbijamy jajko i wlewamy rozczyn. Wyrabiamy ciasto tak by było gładkie i lśniące, ma odchodzić od ścianek misy. Wsypujemy rodzynki i jeszcze chwilę razem zagniatamy. Miskę przykrywamy folią spożywczą i odstawiamy na 2,5 godziny - ciasto powinno nam podwoić objętość. Ciasto dzielimy na 7 równych części, formujemy bułeczki i układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia – złączniem do góry. Przykrywamy czystą ściereczką i zostawiamy do ponownego wyrośnięcia na około 1 1/2 godz. Bułeczki nacinamy - ja to pominełam - i smarujemy z wierzchu rozkłóconym z solą żółtkiem - ja posmarowałam je mlekiem. Piec w 210'C przez około 15-20 minut. Już myślałam, że to będzie pierwszy raz gdy się zgłosiłam do zabawy i nie mogłabym dotrzymać słowa. Ale tak się nie stało i upiekłam bułeczki które zaproponowała nam gospodyni tego wydania weekendowej piekarni Gosia z blogu www.pieprzczywanilia.blogspot.com. Bułeczki są mięciutkie, pyszne - ja zrobiłam je z rodzynkami. Gdybym wiedziała, że są takie pyszne zrobiłabym podwójną porcję. Te bułeczki są do powtórzenia jeszcze nie jeden raz. Dziękuję Małgosi za wspaniałe propozycje a Margot za pasję pieczenia i prowadzenie piekarni. [ Drukuj ] |
Copyright © 2008 ewelosa.pl przepisy kulinarne